Firma została założona w 1949 roku pod nazwą Botana. Kontynuowała ona wielowiekową tradycję produkcji obuwia w regionie Skuteč. Głównym programem produkcyjnym Botany była produkcja męskich butów do chodzenia z niewielką produkcją butów narciarskich i łyżwiarskich. Rozwój był jednak ukierunkowany na produkcję obuwia sportowego. W 1958 roku udział obuwia sportowego wynosił 6,5%, dziesięć lat później było to już 51,3%, a w 1988 roku 82,9%.

Od 1963 roku firma produkuje obuwie pod marką botas.

Produkcja trafiła nie tylko na rynek krajowy, ale także do 35 krajów na całym świecie. W 1984 roku firma wyprodukowała 2 600 000 par butów. Szereg nagród z targów w Libercu, Lipsku i Brnie świadczy o wysokim poziomie produkowanego obuwia.

W latach 1990-1996 Botana produkowała w dużej mierze dla PUMA, JOFA, GRAF, CCM, ADIDAS, KOHO, BAUER, KARHU, JACKSON, RIEDELL i kilku innych mniejszych firm zagranicznych. W 1992 roku Botana a.s. zawarła umowę produkcyjną z SALOMON AG. Ta obopólnie udana współpraca, kiedy Botana produkowała najbardziej wymagające technologicznie obuwie (snowboard, trekking, buty do biegania na nartach), zakończyła się w 2001 roku wraz ze zmianą właściciela SALOMON. Współpraca ta trwa jednak do dziś w ramach programu licencyjnego.

Produkcja obuwia do sportów zimowych, ze szczególnym uwzględnieniem hokeja na lodzie, łyżwiarstwa figurowego i narciarstwa biegowego, stanowi 90% całkowitej produkcji.

Znaczna część produkcji pod marką Botas jest eksportowana na cały świat. Dostosowanie do aktualnych wymagań w zakresie produkcji obuwia, wykorzystanie nowoczesnych technologii w rozwoju i produkcji, wraz z tradycyjnymi umiejętnościami "prawdziwych szewców" gwarantuje wysoką jakość produkowanego obuwia i pozwala na dalszy rozwój i udane zastosowanie na rynku krajowym i zagranicznym. Moce produkcyjne i wyposażenie mogą być zmieniane operacyjnie, a produkcja może w ten sposób reagować na wymagania rynku. 

BOTAS a.s. produkuje i sprzedaje obuwie sportowe i akcesoria do uprawiania sportów letnich i zimowych. Oferuje buty halowe, buty do jazdy na rolkach, buty do biegów na orientację, buty turystyczne i rekreacyjne, buty do hokeja na lodzie, buty do łyżwiarstwa figurowego, buty do biegów przełajowych i buty lifestyle botas classic 66.


Wyświetlono produktów 1–3 z 3

Niestety w tym przypadku jesteśmy poza grą :(.

Nie mogliśmy połączyć wprowadzonego terminu z żadnym produktem w naszej bazie danych.

Nieważne, spróbuj ponownie. Lub napisz do nas na adres info@sportega.pl. Chętnie pomożemy w poszukiwaniach.

  • Wyprzedaż
  • Ostrzenie
  • Zawsze niska cena

Męskie łyżwy - Senior, Profesjonalne, Preferowany styl jazdy na łyżwach Uniwersalny, Krój Uniwersalny, Termoformowanie Nie, Ostrza stal nierdzewna…

789.99 zł
w magazynie ostatnia sztuka 21.06. u ciebie
  • Wyprzedaż
  • Ostrzenie
  • Zawsze niska cena

Damskie łyżwy - Kolor Czarny, Materiał skorupy łyżew Materiał syntetyczny, wyściełana kostka, anatomiczny język, Materiał wyściółki nylex włókno,…

372.99 zł
w magazynie 2 szt. 21.06. u ciebie
  • Wyprzedaż
  • Ostrzenie
  • Zawsze niska cena

Damskie łyżwy - Kolor Biały, Materiał skorupy łyżew wysokiej jakości skóra syntetyczna, Materiał wyściółki mikrofibra, Podeszwa , Ostrza stal…

285.99 zł
w magazynie ostatnia sztuka 21.06. u ciebie

Linie modelowe marki Botas